MIKROKRAZENIE.PL facebook MIKROKRAZENIE.PL Youtube MIKROKRAZENIE.PL Instagram

MIKROKRAZENIE.PL

JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM NASZYCH CZASÓW?

JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM NASZYCH CZASÓW?

Żyjemy w bardzo stresujących i niepewnych czasach. Stres dotyka nas w każdej sferze życia. Czeka nas w domu, pracy, na ulicy, w finansach i nieprzewidywalności jutra. Jak sobie z nim radzić? Poznajmy jego naturę i spróbujmy ją okiełznać.

 Rodzaje stresu

Zwykle borykamy się ze stresem psychicznym wywołanym lękiem, zmartwieniami dnia codziennego, konfliktami w relacjach z bliskimi i nie tylko. Do tego dochodzi presja w pracy lub szkole oraz bieżące problemy finansowe.

Oprócz tego rodzaju stresu coraz częściej odczuwamy stres związany z ruchem ulicznym, z korkami, w których tracimy cenny czas, stres w samej pracy, stres związany z jej wydajnością oraz nadmierną presją czasu...

Coraz większy wpływ na nasze zdrowie ma również tzw. stres środowiskowy, taki jak zanieczyszczenie powietrza, nadmierny hałas, brak ruchu i zły wybór stylu życia

Kiedy jesteś młody, organizm szybko regeneruje się po chwilowym stresie, ale im jesteśmy starsi, tym więcej skutków stresu kumuluje się w naszym organizmie, co negatywnie wpływa na zdrowie.

Organizm a stres

W zależności od intensywności oraz długości jego trwania - stres może być mobilizujący albo szkodliwy dla organizmu.

Umiarkowany stres działa pozytywnie i mobilizująco na organizm. Pobudza i motywuje do działania, pomaga rozwiązać trudne zadania lub znaleźć wyjście z problematycznych sytuacji.

Kiedy jednak poziom stresu wzrasta, a metody zniwelowania go są nieskuteczne, pojawia się krytyczna reakcja organizmu na stres. Wtedy stres działa już na człowieka demotywująco i dezorganizuje jego myślenie oraz działanie. Pojawia się wtedy gniew, lęk i frustracja.

Jeśli stres nadal rośnie i długo utrzymuje się w organizmie pojawia się chęć obrony w formie ucieczki od stresującej sytuacji. Szczególnie mocny i długotrwały stres może nawet spowodować wycofanie się człowieka w świat własnej fantazji czy izolowanie się od świata i ludzi.

Działanie stresu na organizm człowieka

Obkurczając naczynia krwionośne, stres wpływa negatywnie na przepływ krwi, skutecznie go ograniczając. A przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednie krążenie krwi jest niezbędne dla życia i zdrowia!

Dla prawidłowego funkcjonowania mikronaczyń kluczowe znaczenie ma doskonałe dotarcie krwi do wszystkich narządów, tkanek, mięśni. Stres powoduje ograniczenie przepływu krwi czego efektem jest nieodpowiednie działanie setek tysięcy komórek a obumarcie nawet milionów z nich!

Upośledzone krążenie krwi wpływa negatywnie na dostarczanie tlenu i składników odżywczych do komórek oraz usuwanie z nich produktów przemiany materii.

Komórki potrzebują tlenu i składników odżywczych do wytworzenia podstawowych jednostek energii zwanych ATP, które są wytwarzane w mitochondriach, czyli elektrowni istniejącej wewnątrz komórki i są niezbędne do podtrzymania funkcjonowania komórek.

Skutki chorobowe wynikające ze stresu

Określone grupy komórek, w zależności od specyfiki genetycznej człowieka, nie wykonują już skutecznie swojego zadania co powoduje z czasem pojawienie się negatywnych efektów dla zdrowia.

Typowymi skutkami długotrwałego stresu mogą być choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, artretyzm, reumatyzm, napięcie mięśni.

Dodatkowo stres wpływa negatywnie na mięśnie, które pod jego wpływem stają się coraz mniej elastyczne i częściej odczuwamy ich sztywność (okolice barków) czy ból.

Pod działaniem długotrwałego stres nasz system odpornościowy stopniowo słabnie, przez co jesteśmy bardziej podatni na różne choroby.

Jak sobie z tym radzić w nowoczesny i efektywny sposób?

Na pewno znasz wiele różnych sposobów na rozładowanie stresu, na zniwelowanie jego skutków na zdrowie tj. jak ruch, rozwijanie swoich pasji, zdrowe odżywianie, dbanie o sen, wyciszające ćwiczenia fizyczne, joga i wiele, wiele innych. Na każdego działa coś innego, więc mamy z czego wybierać.

To co pomoże wszystkim to na pewno unikanie stresu jednak to nie zawsze jest możliwe. Dlatego zachęcamy do poznania Systemu Fizykalnej Terapii Naczyniowej BEMER, który jest nowoczesnym, łatwym w użyciu sposobem na złagodzenie stresu, ale nie tylko.

Ta technologia nie może zmienić naszego stylu życia, ale poprawia mikrokrążenie, a tym samym dostarczenie tlenu i usuwanie produktów przemiany materii z komórek.

Relaksuj się na urządzeniu BEMER – dwa razy dziennie przez 8 min. Już ten czas wpłynie pozytywnie na Twój organizm!

A dodatkowo technologia BEMER jest bezpieczna, łatwa w użyciu w zaciszu własnego domu. Mogą z niego korzystać wszyscy członkowie rodziny.
Zastosuj to w swojej codzienności a Twój organizm na pewno poczuje się lepiej!

Więcej na temat BEMER dowiesz się klikając tutaj:
https://healthylifeplanet.bemergroup.com/pl

znajdź opiekuna regionalnego mikrokrążeniadomowa terapia mikrokrążenia